ZADRŽEVANJE VODE.

Zadrževanje vode pomeni težnjo telesa po zadrževanju odvečne tekočine v tkivih. Gre za motnjo, ki prizadene zlasti predele, nagnjene k kopičenju maščob, kot so stegna in zadnjica, ter povzroča otekanje in zastajanje tekočin in toksinov. Celulit je vidna manifestacija tega nadležnega pojava.

Vendar bodite previdni, tudi napihnjenost trebuha, ki se pogosto obravnava kot maščoba, je lahko dejansko posledica zadrževanja vode.

Tukaj so 4 praktični nasveti za odvajanje vode iz telesa, pri čemer ne pozabite, da sta glavna krivca sedeči način življenja, ki škoduje cirkulaciji, in nepravilna prehrana.

Zadrževanje vode: 4 praktični nasveti
Ti majhni ukrepi, če jih dosledno upoštevate in jih združite, lahko igrajo pomembno vlogo pri pomoči pri odvajanju vode iz telesa.

1. Zjutraj na prazen želodec spijte 2 kozarca vode, zvečer pred spanjem pa 2 kozarca vode. Znano je, da pitje vsaj 1,5 litra vode na dan spodbuja diurezo z odstranjevanjem tekočine in toksinov. Svetujemo, da še posebej povečate količino vode, ki jo zaužijete med obroki, saj bi kosilo in večerja upočasnila prebavo.

2. Izberite živila, ki odvajajo vodo. Svojo prehrano dopolnite z živili, ki imajo posebne odvajalne lastnosti. Več jih lahko najdete med sadjem in zelenjavo. Obstajajo tudi naravne snovi, ki spodbujajo odvajanje vode in jih lahko jemljete v obliki zeliščnih čajev in poparkov ali tekočih dodatkov. Vsekakor je treba omejiti uživanje alkoholnih pijač.

3. Postopoma zmanjšajte količino soli. Soli ne izločajte iz dneva v dan, saj bi jo okusili preveč in tvegali, da ne boste nadaljevali z zdravo navado. Če pa boste postopoma zmanjševali količino soli, ki jo dodajate hrani, se boste na to navadili, ne da bi se tega sploh zavedali. Navadite se začinjati z začimbami in zelišči.

4. Premaknite se. Nekaj telesne dejavnosti, tudi lahke, a stalne, kot je hiter sprehod, je najboljši način, da ponovno aktivirate svoj krvni obtok. Pomanjkanje gibanja ne pripomore k hitrejšemu vračanju ven in limfe iz nog v srce ali ledvice, da bi se znebili toksinov in oteklin. To velja, če vas vsakdanje življenje sili v dolgotrajno sedenje, pa tudi, če ste prisiljeni dolgo stati.Zadrževanje vode: 15 živil za odvajanje vode
Nekatera živila bolj kot druga spodbujajo izločanje odvečne tekočine in toksinov. Oglejmo si 15 od njih.

- Sadje. Pri tem je zelo učinkovito sadje z dobro količino vitamina C, ki prav tako pomaga zaščititi kapilare. Spomladi se priporočajo slamniki in češnje, z nastopom poletja pa lahko izbiramo med breskvami, jagodami, vodnimi jagodami in jabolki, kasneje pa še med jabolki in kanuji.
- Zelenjava. Med vrtninami je veliko takšnih, ki spodbujajo dobro drenažo. V spomladanskem obdobju najdemo predvsem ASPARAGUS, KORENČNIKE, ŠPINAVKE, RAVANELO in POZNE RADIČIJE, pozneje pa še FENNEL in KUKUČNE BISTRIZE.
- Naravne snovi. Obstaja več naravnih snovi z močnimi diuretičnimi lastnostmi, ki jih običajno ne vključujemo v prehrano, lahko pa jih uživamo v obliki poparkov in dodatkov. Dobro znana sta TARASCUS, ki je diuretik par excellence, in ZELENI ČAJ, ki je odličen akvaretik. Nič manj učinkoviti niso PILOSELLA, BETULLA, HORSELLA in LESPEDEZA, ki so odlična naravna drenažna sredstva.

5 telesnih vaj za odvajanje vode
Prehajamo na fizično aktivnost. Poleg tega, da gibanje spodbuja izločanje toksinov z znojenjem, pomaga tudi pri ponovnem zagonu krvnega obtoka. Vendar pa vsem, ki trpijo zaradi zadrževanja vode, ni priporočljivo izvajati vseh vrst dejavnosti. Tukaj je pet učinkovitih vaj za noge, zadnjico in trebuh:

1. Hoja, zlasti hitra hoja vsaj 30 minut.
2. Plavanje, ki ima velik vpliv na stegna, 3-krat na teden, prav tako izmenično s hojo.
3. Kolo ali kolo za vadbo, ki se uporabljata na ravnini, sta odlični sredstvi za zmanjšanje otekanja nog; v hrib pa noge preveč utrujata.
4. Preproste vaje, ki jih lahko izvajate doma, so počepi in sklece. Pri prvih je pomembno, da je delo osredotočeno na zadnji del nog, zlasti na zadnjico. Za sklece je koristno uporabiti klop ali nizko mizo, da se spustite na pravo mesto, ne da bi se usedli, s čimer se izognete temu, da bi šli nizko in bi bile vaje neučinkovite.
5. Tistim, ki imajo lokalizirano oteklino v trebuhu, svetujemo vaje, namenjene spodnjim delom trebuha, npr. iz ležečega položaja dvignite noge do prsnega koša.

Po drugi strani pa se je treba izogibati športom, ki vključujejo močne udarce s tlemi in obremenjujejo mišice. Tako so lahko športi, kot sta tek v hrib ali tenis, kontraproduktivni.

POMOČ DODATKA

V določenih obdobjih leta je lahko dragocena pomoč dodatek za pitje, kot je Adipoxan Dimadren.
Med njegovimi sestavinami so zeleni čaj, breza, lespedeza, maté, pilosella, preslica in hibiskus, ki pomagajo pri odvajanju telesnih tekočin. Zeleni čaj, guarana in maté spodbujajo ravnovesje telesne teže. Maté prav tako pomaga spodbujati presnovo.



Te informacije na spletni strani MediSanus so zgolj informativne in nikakor ne nadomeščajo zdravniškega nasveta. Uredniki teh informacij ne prevzemajo nobene odgovornosti za kakršne koli posledice, ki bi nastale zaradi njihove uporabe v druge kot zgolj informativne namene. Pred uporabo izdelka preberite opozorila.



 

    Piškotki za analitiko
    Ti se uporabljajo za beleženje analitike obsikanosti spletne strani in nam zagotavljajo podatke na podlagi katerih lahko zagotovimo boljšo uporabniško izkušnjo.
    Piškotki za družabna omrežja
    Piškotki potrebni za vtičnike za deljenje vsebin iz strani na socialna omrežja.
    Piškotki za oglaševanje
    So namenjeni targetiranemu oglaševanju glede na pretekle uporabnikove aktvinosti na drugih straneh.
    Kaj so piškotki?
    Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo in beleženjem piškotkov.V redu Več o piškotkih